Jesienno – zimowi umilacze #1 Jesienna wideoteka :)

mrsk.pl

Jesień to piękna pora roku, która sprawia, że po letnim szaleństwie wracamy do pracy, dzień staje się coraz krótszy, wieczory i poranki coraz chłodniejsze, a my szukamy jesiennych umilaczy 🙂 A na długie jesienno-zimowe wieczory najlepsza jest dobra książka, film lub serial oraz kocyk, pyszna kolacja, coś słodkiego, rozgrzewająca herbatka, lub winko, zapachowa świeczka i spokój 🙂 I o różnych umilaczach przeczytcie na blogu w październiku 🙂

Dziś pokaże Wam co ja oglądam jesienią! Moje ulubione pozycje filmowe i serialowe 🙂 Czekałam na ten moment, całe lato 🙂

Od jakiegoś czasu zaczęłam zbierać ulubione filmy i seriale na dvd, ale część polecanych jest dostępna np. na Netflixie lub innej Platformie. nie ma tego dużo, ale każda z tych propozycji ma w sobie jakąś magię, radość, przyjemność oglądania i jesienne wyciszenie 🙂

 

MASZ WIADOMOŚĆ– to według mnie, jeden z najpiękniejszych filmów o miłości. Piękny, zwyczajny, bez dramatów, lekki i przyjemny z cudownym Nowym Jorkiem w tle. Mam sentyment do tego filmu, bo mojego Męża również poznałam przez Internet, ale nasza historia tylko początek ma podobny 🙂  W filmie gra, jeden z moich ukochanych aktorów czyli Tom Hanks i słodka Meg Ryan. Ona ma malutką księgarnię, on prowadzi wielki rodzinny biznes… Serdecznie polecam! Od tego filmu zaczynamy jesień. W tym roku kupiłam go sobie na dvd 🙂

 

SIEDLISKO– malowniczy polski serial z Anną Dymną, osadzony na mazurskiej wsi. Przepiękna opowieść o życiu dwojga intelektualistów, małżeństwa mającego dorosłe dzieci i wspomnienia z różnych zakątków świata. Poznajemy ich w momencie kiedy dziedziczą dom na Mazurach i planują go jak najszybciej sprzedać. Jeden z najpiękniejszych polskich seriali, po oglądnięciu którego masz ochotę spakować walizkę, rzucić wszystko i przeprowadzić się na Mazury. Serial jest wielobarwny i wielopostaciowy z piękną miłosną historią z przeszłości. Na podstawie serialu powstała książka.

 

OJCIEC MATEUSZ– kolejny polski serial. Mój Szwagier zawsze się ze mnie śmieje, że „to” oglądam 🙂 Ale cóż mogę poradzić…bardzo lubię Ojca Mateusza, Możejkę, Natalię… 🙂 Z jakiegoś powodu ten serial kojarzy mi się z jesienią, już sama muzyka wprowadza w jesienny nastrój. Do tego magiczny Sandomierz, coraz przystojniejszy Artur Żmijewski i troszkę „głupawi” policjanci 🙂 Serial dostępny na VOD.

 

PRAKTYKANT– ponownie Nowy York 🙂 Bo czy jest piękniejsze i bardziej jesienno-świąteczne miasto na świecie? Moim zdaniem nie 🙂 A sam film? Mądry, wzruszający, cudowny! Robert De Niro w roli 70-letniego praktykanta w szybko rozwijającej się firmie internetowej sprzedającej ubrania. Ann Hathaway w roli Jego szefowej. Na oczach widza spotyka się nowoczesność z doświadczeniem i rodzi się z tego wielka przyjaźń. Uwielbiam ten film o każdej porze roku, ale jesienią szczególnie 🙂 Film dostępny na Netflix.

 

KOCHANE KŁOPOTY– kolejny serial mojej młodości do którego wracam jesienią. Matka i córka, ich relacja, pewnymi momentami niezdrowa. Małe klimatyczne miasteczko, jego mieszkańcy, miłości te pierwsze i te dojrzalsze, wybory bohaterek i barwna Babcia Gilmore 🙂 Lekki, miejscami mądry serial dla kobiet i o kobietach. Serial dostępny na Netflix.

Kontynuacja przedstawia losy bohaterów, fajny pomysł, ale kiepski scenariusz i główne aktorki, które nie mają najlepszego chirurga plastycznego 😉, nie zrobiły na mnie wrażenia.

 

mrsk.pl

Tak właśnie spędzam obecnie wieczory 🙂 Aktualnie z Ojcem Mateuszem 😉

 

A jakie Wy filmy i serialne polecacie? 🙂 Znacie moich ulubieńców?

 

 

Zdjęcia filmów i seriali pobrane z Internetu.