Domowy płyn do odświeżania pomieszczeń i materiałów

mrsk.pl

Dziś szybko, konkretnie i na temat 🙂 Najtańszy i najlepszy płyn do odświeżania pomieszczeń i materiałów. Ma wielorakie zastosowanie! Przede wszystkim jako odświeżacz powietrza, mebli, dywanów, firan, zasłon, kocy, poduszek, ubrań czy pościeli. Dodatkowo jako płyn do prasowania, ale w tym przypadku można zwykłą wodę zastąpić wodą destylowaną. Płyn można stosować również do mycia mebli, blatów czy podłogi.

Ten magiczny środek to tylko woda i ulubiony płyn do płukania. Oczywiście możemy dodać odrobinę sody ( pochłania zapachy ) i octu ( połysk ), ale nie jest to konieczne. Kocham ten płyn miłością absolutną, odświeżam nim pościel, firany, kanapy, koce czy ubrania wyjęte z szafy… zwilżam gorące kaloryfery i sztuczne kwiaty. Czasami zamiast płynu dodaję kulki do płukania. Płyn nie zostawia plam, ale na wszelki wypadek sprawdźcie wcześniej spryskując np. bluzkę która zaraz wędruje do pralki 🙂

mrsk.pl

Potrzebujemy:

  • ładny spryskiwacz
  • ulubiony płyn do płukania
  • wodę zwykłą lub destylowaną

proporcja: 1:5, jedna porcja płynu do płukania i 5 porcji wody.

Do spryskiwacza wlewamy płyn, uzupełniamy wodą, najlepiej ciepłą żeby płyn dobrze połączył się z wodą i mieszamy 🙂 Wstrząsnąć przed każdym użyciem.