Czytam z Legimi- moja internetowa półka z książkami

mrsk.pl

Legimi jest moim absolutnym odkryciem roku 2019 🙂 Z pewnością pojawi się w Złotej 5! Korzystanie z aplikacji jest płatne, ale…ja podam Wam legalny sposób jak z niej korzystać zupełnie za darmo 🙂 Dzięki Legimi przeczytałam już 10 książek w tym roku, dla porównania w zeszłym przeczytałam tylko trzy. Na moim Instagramie ( klik ) w zakładce Legimi możecie zobaczyć jakie tytuły już za mną 🙂

Nie każdy lubi czytać w telefonie i szczerze mówiąc dla mnie na początku było niewyobrażalnym aby czytać bez przekładania papierowych stron. Ale namówiła mnie Koleżanka, która powiedziała mi o Legimi i jestem jej niezmiernie wdzięczna, bo teraz czytam w każdej wolnej chwili! W kolejce w sklepie, w autobusie, w domu, na działce…wszędzie. Nigdy w pracy! Nigdy 😉

Ale zacznijmy od początku! Aplikację Legimi pobieracie w sklepie play na swój telefon ( możecie też na tablet lub czytnik ink BOOK ) i przez 14 dni możecie ją testować zupełnie za darmo. Macie dostęp do ponad 60 tysięcy tytułów ( ebooków i audiobooków ). W zasobach tej internetowej biblioteki znajdziecie najlepszych Autorów książek ze wszystkich możliwych gatunków.

Dodatkowo Legimi ma specjalne oferty dla abonentów sieci komórkowych takich jak: T-mobile, Play i Plus. Więcej szczegółów znajdziecie tu ( klik ). W każdej z powyższych opcji płacicie odpowiedni abonament.

Natomiast ja nie płacę 🙂 i Wy też nie musicie 🙂 Wystarczy pójść do Biblioteki Miejskiej gdzie macie już kartę biblioteczną i poprosić o kod dostępu do Legimi, za darmo na pełen rok kalendarzowy wraz instrukcją gdzie w aplikacji wpisać otrzymany kod.  Nie każda z Bibliotek Miejskich ma Legimi w swojej ofercie, koniecznie sprawdźcie czy Wasza ma 🙂 W bibliotecznej wersji nie macie dostępu do audiobooków. W ramach jednego konta możecie korzystać z Legimi na dwóch różnych urządzeniach.

Sama aplikacja jest intuicyjna i prosta w obsłudze. W katalogu możecie szukać książek po tytułach, jako nowości lub bestsellery. Oprócz tego macie w lewym górnym roku „kreseczki” i tam książki są podzielone wg gatunków. W każdą środę są premiery!

W aplikacji Legimi macie swoją wirtualną półkę gdzie pobieracie książki. Wybrany tytuł należy pobrać i wówczas znajdziecie go na swojej półce. Klikacie w okładkę i czytacie gdzie chcecie i kiedy chcecie 🙂 Po wyłączeniu aplikacja zapamiętuje gdzie skończyliście czytać. Możecie również zapisywać ulubione cytaty oraz ustawić sobie odpowiednią czcionkę, wielkość liter, tryb w jakim czytacie ( nocny, dzienny ), marginesy, głośność i wiele innych.

mrsk.pl

 

Minus! Słaba synchronizacja pomiędzy urządzeniami. Ale to jedyny minus 🙂

Oczywiście nie znajdziecie tam wszystkich tytułów ale z 60 tysięcy książek chyba coś sobie wybierzecie 🙂 Warto sprawdzić Legimi i przekonać się czy takie rozwiązanie jest dla Was. Dla mnie to okrycie roku 2019 bo nie muszę kupować już książek, a biorąc pod uwagę że przeczytałam ich 10 w aplikacji, a średnia cena jednej do 34 zł to zaoszczędziłam 340 zł 😉 W aplikacji możesz „otworzyć” książkę, przeczytać kilka stron i zrezygnować jeśli treść Cię znudzi. Można oczywiście iść do biblioteki i czekać na wybrany tytuł, ale po co.

Dajcie znać czy korzystacie z Legimi lub innej podobnej aplikacji i co ostatnio przeczytaliście 🙂